Ticari ve Kurumsal Atık

Ticari ve Kurumsal Atık

0

Campaign Target

1

Donation

0 to go
Donated0%

Ticari atık, bir işletmenin tesislerinde ürettiği herhangi bir atıktır. Dolayısıyla, ister bir ticaret sitesi, ister bir ofis, bir eğlence merkezi, bir eğitim tesisi veya bir eğlence tesisi işletiyor olun, bu yerlerin ürettiği tüm atıklar ticari olarak sınıflandırılır.

Hangi atık türlerinin ticari kategoriye girdiği konusunda genellikle kafa karışıklığı vardır.

Kağıt, karton, kutular, perakende ambalajlar ve gıda ambalajları dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) bir işletme tarafından üretilen her türlü atık ticari atıktır.

Bu nedenle yasal olarak belirli bir şekilde atılması gerekmektedir. Örneğin, ev çöp kutularına atmak için ticari atıkları eve götüremezsiniz.

Ticari atıkların uzaklaştırılması, işletmelerin ticari atıklarla ilgili sorumlulukları ve atıklarınızı yasal olarak nasıl kontrol edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

İşletmelerin ticari atıklarla ilgili sorumlulukları nelerdir?

Bir işletme olarak, atık bertarafı konusunda sahip olduğunuz önemli sorumluluğun farkında olmanız önemlidir.

Ticari atıklarınızı yanlış bir şekilde elden çıkarmak yasa dışı olmakla kalmaz, aynı zamanda çevre üzerinde de zararlı bir etkisi olabilir.

Atık toplanmadığında, ayrıştırılmadığında ve düzgün bir şekilde bertaraf edilmediğinde, düzenli depolama sahalarına dönüşebilir.

Atık ve geri dönüşüm düzenli depolama sahalarında birikmeye başladığında, çevre, toprak, su ve hava kirliliğinin birleşiminden zarar görür.

Fiziksel çevremizin zarar görmesinin yanı sıra, hem karada hem de okyanusta yaban hayatı da zarar görüyor.

Bu nedenle, atıklarınızı doğru bir şekilde ve saygın bir atık yönetim şirketi aracılığıyla bertaraf etmeniz önemlidir.